Anna Wawrzyniak-Strzelińska

Anna Wawrzyniak-Strzelińska

promotorka zdrowia, prezes Stowarzyszenia

Skończyła Wydział Nauk o Zdrowiu (zdrowie publiczne - promocja zdrowia) na Akademii Medycznej w Poznaniu, ma uprawnienia pedagogiczne i kwalifikacje nauczyciela promocji zdrowia.
 

Ania w ciąży testowała na sobie wszystkie ćwiczenia. Jej starszy synek - Michałek, jeszcze w brzuchu uwielbiał gimnastykę, a teraz ćwiczy i tańczy razem z mamą. Prowadziła zajęcia w Wyższej Szkole Terapii i Edukacji w Poznaniu - dotyczyły aktywności fizycznej kobiet w ciąży i po porodzie.

Już jako instruktorka ćwiczeń ciążowych (w 2005 roku) zetknęła się z tańcem orientalnym. Zachwycona jego "ciążową użytecznością" z czasem opracowała unikalny program tańca orientalnego dla przyszłych mam. Ponieważ jest to nowość w Polsce, to jest zapraszana ze swoimi klientkami na różnego rodzaju imprezy dla mam (w Poznaniu i Warszawie), a telewizje TVN, TVP2 i TVP Info nakręciły reportaże o naszych zajęciach (Dzień Dobry TVN - 12 maja 2008, Pytanie na śniadanie - 15 października 2009 i 2 lutego 2010), ONTV - marzec 2012. Ania propaguje aktywność fizyczną w ciąży m.in. pisząc artykuły (M jak Mama, Poradnik Zdrowie, Onet.pl, BabyShower.pl, MiastoDzieci.pl, ebobas.pl, i in.).

W maju 2012 miała zaszczyt wygłosić prelekcję i poprowadzić warsztaty tańca brzucha na Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Nowe Trendy w zawodzie pielęgniarki i położnej", która odbyła się na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Od czerwca 2012, wspólnie z Kasią - fizjoterapeutką prowadzi bloga na temat aktywności fizycznej w ciąży.

Sama najbardziej lubi zajęcia typu "body&mind", np. pilates, gyrokinesis, barre au sol, body conditioning,

Bierze udział w różnego rodzaju warsztatach np. ćwiczeń na piłkach, ćwiczeń dna miednicy metodą Cantienica - Trening Dna Miednicy.

W ciąży odbyła kurs Pilates Matwork I.

Drugiego synka - Mateuszka urodziła w domu (kwiecień 2014).


To Ania odpowiada na Wasze maile i zarządza stroną internetową.

URL strony:

Bezpłatne ćwiczenia dna miednicy Wyróżniony

Bezpłatne ćwiczenia dna miednicy

Dział: Wiadomości

Członkini naszego Stowarzyszenia, fizjoterapeutka i doula, Agnieszka Sobkowiak od 1 czerwca zaprasza na bezpłatne ćwiczenia dna miednicy.

Zajęcia odbywają się w czwartki o 8.30 i 9.30 w Domu Kultury Orle Gniazdo na Osiedlu Lecha 43 w Poznaniu.

Zapisy: SMS 724512293 lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt realizowany przez Fundację na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, finansowany ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. #poznanwspiera #rataje #chartowo #zegrze #poznan 

A tutaj merytoryczna zachęta do ćwiczeń od Alina Kuemmel z Bezpłatna Szkoła Rodzenia Femina Tekst pochodzi z naszej książeczki "Zdrowa, sprawna, świadoma. Poradnik przyszłej mamy".
Alina Kuemmel: W ciągu ponad 30 lat mojej pracy jako
położnej wielokrotnie widziałam kobiety zmagające się z problemem obniżenia lub wypadania narządu rodnego. Problem ten jest w sposób drastyczny widoczny u starszych kobiet latami niezgłaszających się do ginekologa, u których widać w puklonąw pochwę macicę wystającą w kroczu. Często taki narząd jest  pokryty krwawiącymi otarciami, niekiedy w stanie zapalnym. Kobiety te oczywiście mają nasilone nietrzymanie moczu, a często i stolca. Są skrępowane swoim wyglądem i dolegliwościami. Ratunkiem jest operacja ginekologiczna po zakwalifikowaniu przez lekarza. Doraźnie minimalizuje się dolegliwości wpychanie narządu na „swoje miejsce” i zabezpieczanie przed ponownym jego wypadaniem poprzez zakładanie do pochwy specjalnych tamponów lub urządzeń w tym celu wymyślonych (np. krążki naszyjkowe).
Ale mało kto wie, że w łagodniejszym stopniu obniżenie ścian pochwy dotyka wiele młodych kobiet. Najczęściej widzę to w pierwszych dniach po porodzie, kiedy ściągam szwy z krocza. Jeśli odpowiednio szybko taka pacjentka nie zacznie ćwiczyć mięśni dna miednicy, to czeka ją dyskomfort podczas współżycia seksualnego i nasilające się z biegiem lat nietrzymanie moczu.
Gorąco więc zachęcam kobiety w każdym wieku do zadbania nie tylko o ładną figurę, płaski brzuch, ale przede wszystkim o mięśnie, których otoczenie nie widzi, a od których zależy tak bardzo nasze samopoczucie.

 

 

Czytaj dalej...

Nowa członkini, nowe działania

Dział: Wiadomości

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do naszego stowarzyszeniowego grona dołączyła fizjoterapeutka Nina Fuerst (https://odciazy.pl/).

Nina zaczęła od prowadzenia zajęć w plenerze z ciężarnymi i młodymi mamami. Możecie ją spotkać w na Wildzie w Parku Jana Pawła II i nad Maltą.

Szczegółowe informacje znajdziecie na bieżąco na profilu Stoarzyszenia lub Fizjoterapeutki odCiąży.

W najbliższą środę, w Dniu Matki, zapraszamy mamy z wózkami do Parku Jana Pawła II o godz. 13.00.

Czytaj dalej...

Pożegnanie Kuby Kotnarowskiego - "ojca chrzestnego" naszego Stowarzyszenia

Dział: Wiadomości

W sobotę 10 kwietnia zmarł Kuba Kotnarowski, społecznik, ekolog, wspaniały i dobry człowiek.
Kuba jest "ojcem chrzestnym" naszego Stowarzyszenia "Dbamy o Mamy". Dał nam wiarę w to, że damy radę je założyć, wspierał na etapie rejestracji i pierwszych kroków, a potem cały czas trzymał za nas kciuki, chociaż sam działał przecież w zupełnie innej "branży".
Zdjęcie zostało zrobione na spotkaniu założycielskim 22 listopada 2014 - Kuba roztacza pozytywną energię w środku pierwszego rzędu.
Podkradnę słowa koleżance, która bardzo trafnie podsumowała: "Kuba zachęcał nienachalnie, ale stanowczo do pracy społecznej".
Żegnamy Cię dziś, ale na zawsze zostaniesz w naszej pamięci. Dziękujemy za wszystko.
Czytaj dalej...
Wytyczne WHO dotyczące aktywności fizycznej w ciąży Wyróżniony

Wytyczne WHO dotyczące aktywności fizycznej w ciąży

Dział: Wiadomości

Światowa Organizacja Zdrowia wydała niedawno wytyczne dotyczące aktywności fizycznej, w tym aktywności fizycznej w ciąży. Piszemy o tym więcej na blogu
portalu supermamaplaner.pl https://supermamaplaner.pl/blogs/jakakolwiek-aktywno-fizyczna-jest-lepsza-ni-brak-aktywnoci-zalecenia-who-dla-kobiet-w-ciy-80.html
Wytyczne są opracowane na podstawie przeglądu badań naukowych (zdrowie publiczne oparte na dowodach).

Tutaj taki mały wyciąg, dla tych którzy nie otworzą linku ? : "I uwaga, uwaga! To bardzo ważne: badania dowodzą, że aktywność fizyczna nie jest związana ze wzrostem ryzyka poronienia, ani z przedwczesnym porodem, a wręcz pełni funkcję ochronną, redukując ryzyko przedwczesnego porodu.
Niespodzianka, prawda? Większość ludzi jest przecież głęboko przekonana, że jest odwrotnie…"

Zapraszamy Was też do regularnego odwiedzania portalu supermamaplaner.pl - to bogata baza informacji dla kobiet w ciąży. Artykuł o wytycznych WHO inicjuje współpracę naszego Stowarzyszenia z supermamaplaner.pl
Będziemy tam gościć częściej, co nas bardzo cieszy.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS